کد آهنگ پیشواز همراه اول رضا هلالی - رضا هلالی

عبدالرضا هلالی متولد ۱۲ آبان ۱۳۶۰ در خرمشهر است، هنرستان رشته نقشه‌کشی ساختمان خوانده ‌است و بعدتر دو ترم نیز در دانشگاه حقوق قضایی تحصیل کرد. در نهایت انصراف داد و تحصیل را رها کرد، او یکی از جنجالی‌ترین مداح‌های کشور است.

در سنین نوجوانی به عنوان قاری قرآن در جلسات مذهبی وارد شد. حاج منصور ارضی در آن دوران بزرگ‌ترین و سرشناس ترین مداح ایران بود و جلسات منظمی را برگزار می کرد. عبدالرضا در این جلسات شرکت می کرد و کم کم با سبک و روش مداحی و نوحه سرایی حاج منصور ارضی آشنا شد.

او تا چند سال در محله خودشان به اجرای مراسم و جلسات مذهبی پرداخت. در اوایل دهه ۸۰ با برپایی هیئت الرضا در مسجد جامع ابوذر به طور رسمی وارد گروه مداحان سرشناس شد. به خاطر نوع صدا و سبک جوان‌پسند، عبدالرضا خیلی سریع در بین جوانان محبوب شد. در همین دوره نوحه معروف ”انا مجنون الحسین” توسط عبدالرضا هلالی اجرا شد.

در میانه دهه ۸۰ به خاطر موضوعاتی عبدالرضا هلالی مورد هجمه بدخواهان قرار گرفت. از مضروب کردن حاج عبدالرضا تا پخش ویدئوهای خانوادگی او ، همه این فشارها باعث شد تا برای چندی او از فضای اجرایی جلسات مذهبی دوری کند اما بعد از چند وقت با دریافت نامه‌ها و دیدارهایی برای بازگشت به عرصه مداحی، او پذیرفت تا دوباره جلسات و هیئت‌های مذهبی را برپا کند.

اجرای برنامه مدافعین حرم در میدان امام حسین (ع) یکی از مهم‌ترین اجراهای هیئت حاج عبدالرضا هلالی بوده است که با استقبال چند ده هزار نفری مردم روبه رو شد.